Dezynfeusz teraz w Twoim mieście - bezpłatny, błyskawiczny dojazd!

Masz problem z niechcianymi insektami (np. pluskwy)? W Twoim domu unoszą się przykre zapachy? A może na terenie posesji zauważyłeś gryzonie? Rozwiążemy każdy problem. Zadzwoń już dziś!
799-355-552

Jak sprawdzić, czy w domu są pluskwy

Pojawienie się pluskiew w domu, to bardzo uciążliwy i poważny problem, który należy jak najszybciej rozwiązać. Insekty rozmnażają się w zaskakującym tempie, co sprawia, że zlekceważenie ich obecność może skutkować pojawieniem się plagi w budynku. 

Kolejnym aspektem, którego nie można pominąć jest fakt, że pluskwy domowe nie są wyłącznie problemem estetycznym, ale realnie zagrażają człowiekowi. Ich ugryzienia są nieprzyjemne, a chęć drapania swędzących ran może przyczynić się do rozwoju zakażenia.

Zapewne zastanawiasz się jak sprawdzić, czy w domu są pluskwy. To bardzo istotne pytanie; przekonaj się na jakie oznaki warto zwrócić uwagę, kiedy podejrzewasz, że w Twoim mieszkaniu mogą być pluskwy.

W jakich budynkach mogą pojawić się pluskwy?

Zastanawiają się jak rozpoznać obecność pluskiew domowych, konieczne jest poznanie ich nawyków, sposobu żywienia, miejsc, które mogą być potencjalnymi kryjówkami oraz co ważne, dowiedzieć się dlaczego pluskwy pojawiają się w budynkach.

Bardzo ważna jest świadomość, że te insekty mogą pojawić się w każdym budynku, również w nowoczesnych i czystych apartamentach. Mitem jest, że pluskwy domowe można spotkać wyłącznie w miejscach zaniedbanych, brudnych i obskurnych. Owady jeszcze kilkadziesiąt lat temu były uznawane za niemal całkowicie wymarłe. Ponowne odrodzenie się populacji, nastąpiły na skutek popularyzacji podróży i ułatwienia dostępu do publicznych środków transportu. 

Warto wiedzieć, co jest przyczyną pojawienia sa pluskiew w mieszkaniu. Bardzo często dochodzi do “przywiezienia” ich w bagażach lub na ubraniach. Wystarczy krótki kontakt z osobą dotkniętą problemem pluskiew, aby owady znalazły się również u Ciebie. 

Jak wygląda pluskwa domowa?

Zastanawiając się jak sprawdzić czy w domu są pluskwy, należy zacząć od zdobycia wiedzy na temat ich wyglądu. Jest on dość charakterystyczny, zatem rozpoznanie nie stanowi większego problemu, pod warunkiem, że ma się podstawowe informacje w tym zakresie. Wśród niewiadomych często pojawia się pytanie, czy pluskwy latają. Odpowiedź jest bardzo prosta – pluskwy to owady bezskrzydłe, pozbawione możliwości latania. Poruszają się wyłącznie za pomocą odnóży przypominających haczyki, umożliwiających im doskonałą przyczepność nawet na pionowych ścianach oraz powierzchniach pokrytych lakierem lub farbą. Odnóża pluskiew domowych zapewniają ich błyskawiczne przemieszczanie się w pomieszczeniach.

Charakterystyczne, spłaszczone ciało pluskwy domowej, zapewnia jej nie tylko doskonałe możliwości ukrywania się w niewielkich szczelinach, ale również pełni funkcje ochronne. Płaski pancerzyk jest niezwykle odporny na nacisk, oznacza to, że pluskwę bardzo trudno rozgnieść. Nadepnięcie na nią najprawdopodobniej nie spowoduje u owada nawet najmniejszych obrażeń. Sposobem na rozgniecenie pluskwy domowej jest nacisk ciężkiego przedmiotu na boki insekta.

Jak rozpoznać pluskwę domową?

Pluskwy domowe są niewielkie, rozmiar jajeczek można porównać z ziarenkami maku, kiedy dorosłe osobniki mierzą około 7 mm. Co ciekawe, pluskwy w stanie wegetacji mają kolor bladożółty, podczas gdy w okresie dostępu do stałego żywiciela ich barwa zmienia się na brunatnoczerwoną. Należy w tym miejscu wspomnieć, że żywicielem może być zarówno człowiek, jak i zwierzę domowe.

Insekty są szczególnie aktywne głównie w nocy, dlatego bardzo trudno odnotować ich obecność. Schowane w szczelinach, pod materacami lub w ramach obrazów bezpiecznie spędzają dzień, a swoje kryjówki opuszczają dopiero pod osłoną mroku. Żerują wówczas na domownikach, pozostawiają na ich ciele ugryzienia układające się w charakterystyczny kształt trójkąta.

Jak sprawdzić, czy pluskwy są w domu?

Dostrzeżenie pluskiew nie jest łatwe z uwagi na niewielkie rozmiary i nocną aktywność. Jest to jednak możliwe jeśli wykona się kilka czynności:

 • Krok pierwszy – przeprowadź inspekcję
 • załóż rękawiczki ochronne, aby zachować higienę,
 • przygotuj szkło powiększające oraz latarkę.

Dzięki tym przedmiotom przeprowadzenie inspekcji będzie łatwiejsze i bardziej komfortowe. Za pomocą latarki doświetlisz ciemne przestrzenie, a lupa ułatwi dostrzeżenie małych owadów.

 • Krok drugi – przeszukaj okolicę łóżka

Jeśli zastanawiasz się gdzie znaleźć pluskwy, rozpocznij poszukiwania od przeszukania okolicy łóżka. Ciepłe i pełne niewielkich szczelin pomieszczenie jest idealną kryjówką dla tych insektów.

 • Przeszukaj dokładnie przeszycia na pościeli, wewnętrzne strony poszewek, zagłówek (w szczególności ten pikowany) oraz rogi materaca. To właśnie w tych miejscach najczęściej można znaleźć pluskwy domowe.
 • Zwróć uwagę, czy na prześcieradle nie dostrzegasz brunatnoczerwonych plamek. Jeśli dostrzegasz te przebarwienia na pościeli, to najprawdopodobniej rozgniecione pluskwy i ślady krwi, którą insekty wyssały z człowieka. W podobnym kolorze są odchody pluskiew, które również możesz znaleźć na materacu.
 • Szczegółem, który najłatwiej przeoczyć są białawe jajeczka pluskiew lub pozostałości po nich. Mają ok. 1 mm, a kolor bardzo często przypomina jasny kolor materaca, przez co trudno je dostrzec.
 • Krok trzeci – sprawdź pozostałe miejsca

Pomimo, że angielska nazwa pluskiew (bed bugs) wskazywałaby, że insektów należy szukać w łóżku, powinieneś wiedzieć, że nie jest to jedyne miejsce, w którym możesz je znaleźć. Aby Twoja inspekcja była w pełni kompletna warto sprawdzić również:

 • szafki nocne i meble w pomieszczeniach. Zawiasy, żłobienie we frontach oraz spody mebli to idealne miejsca, mogące służyć pluskwom domowym za kryjówkę,
 • miękkie powierzchnie, takie jak zasłony i firany idealnie nadają się na gniazda pluskiew,
 • warto również zwrócić szczególną uwagę na instalacje elektryczne, dywany i odklejające się tapety. Te zacienione miejsca są chętnie wybierane przez insekty.

W jaki sposób pozbyć się pluskiew?

Samodzielne pozbycie się pluskiew jest niezwykle trudne, dlatego zalecamy kontakt z profesjonalną firmą, zajmującą się likwidacją problemu. Jeśli jednak chcesz zapobiec pojawieniu się insektów możesz to zrobić samodzielnie, wystarczy regularne wykonywanie kilku prostych czynności oraz zwracanie uwagi na pewne zachowania, aby ograniczyć ryzyko zagnieżdżenia się pluskiew domowych w Twoim domu.

Ważna jest świadomość dotycząca życia insektów. Pluskwy domowe mogą funkcjonować w niskich temperaturach, jednak długotrwała ekspozycja na niską temperaturę może je zniszczyć. Larwy pluskiew domowych przestają się rozwijać, gdy temperatura w pomieszczeniu nie przekracza 15 stopni Celsjusza. Natomiast górną granicę wytrzymałości insektów stanowią temperatury powyżej 60 stopni Celsjusza.

Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób możesz zapobiec pojawieniu się pluskiew domowych w mieszkaniu, powyższe informacje dostarczają Ci odpowiedzi. Drobne przedmioty, maskotki, poduszki warto zamrozić, nawet na kilka tygodni. Tak długie przebywanie w chłodzie uniemożliwia pluskwom przetrwanie. Kolejnym krokiem jest wypranie pościeli i ubrań w temperaturze co najmniej 60 stopni, dzięki czemu insekty zostaną zabite.

Należy pamiętać, że pluskwy najczęściej zostają do domu przyniesione w bagażach lub na przedmiotach zakupionych “z drugiej ręki”. Aby uniknąć rozwoju plagi w mieszkaniu warto dokładnie sprawdzić i oczyścić przedmiot, a bagaże wyprać, bez względu na to, czy rzeczy został użyte podczas podróży, czy nie.

Pamiętaj, że jeśli dostrzeżesz na swoim ciele ślady ugryzień, układające się w trójkąt, a na pościeli znajdziesz brunatne plamki, oznacza to, że niestety prawdopodobieństwo obecności pluskiew domowych w Twoim mieszkaniu jest bardzo duże. Im szybciej podejmiesz reakcję, tym mniejsza jest szansa na znaczny rozwój populacji insektów w Twoim mieszkaniu. Nie zwlekaj i jak najszybciej skontaktuj się ze specjalistyczną firmą oferującą skuteczne zwalczanie pluskiew domowych

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat sposobów skutecznego zwalczania pluskiew w swoim mieście:

Skuteczne zwalczanie pluskiew Będzin

Skuteczne zwalczanie pluskiew Bielsko-Biała

Skuteczne zwalczanie pluskiew Bydgoszcz

Skuteczne zwalczanie pluskiew Bytom

Skuteczne zwalczanie pluskiew Chorzów

Skuteczne zwalczanie pluskiew Częstochowa

Skuteczne zwalczanie pluskiew Dąbrowa Górnicza

Skuteczne zwalczanie pluskiew Elbląg

Skuteczne zwalczanie pluskiew Gdańsk

Skuteczne zwalczanie pluskiew Gdynia

Skuteczne zwalczanie pluskiew Gliwice

Skuteczne zwalczanie pluskiew Jastrzębie-Zdrój

Skuteczne zwalczanie pluskiew Jaworzno

Skuteczne zwalczanie pluskiew Katowice

Skuteczne zwalczanie pluskiew Mysłowice

Skuteczne zwalczanie pluskiew Opole

Skuteczne zwalczanie pluskiew Oświęcim

Skuteczne zwalczanie pluskiew Piekary Śląskie

Skuteczne zwalczanie pluskiew Poznań

Skuteczne zwalczanie pluskiew Ruda Śląska

Skuteczne zwalczanie pluskiew Rumia

Skuteczne zwalczanie pluskiew Rybnik

Skuteczne zwalczanie pluskiew Siemianowice Śląskie

Skuteczne zwalczanie pluskiew Sopot

Skuteczne zwalczanie pluskiew Sosnowiec

Skuteczne zwalczanie pluskiew Tarnowskie Góry

Skuteczne zwalczanie pluskiew Tczew

Skuteczne zwalczanie pluskiew Toruń

Skuteczne zwalczanie pluskiew Tychy

Skuteczne zwalczanie pluskiew Wejherowo

Skuteczne zwalczanie pluskiew Wrocław

Skuteczne zwalczanie pluskiew Zabrze

Skuteczne zwalczanie pluskiew Żory

 

Opinie klientów

Sprawdź co myślą o nas inni!

Polecam usługi tej firmy! Urzekli mnie profesjonalną usługą, konkretnym podejściem do tematu i idealną organizacją działania. Jeśli będę się do kogoś zwracał w przyszłości to na pewno do nich.

Marcin, Kierowca

Po miesiącach walk z prusakami w łazience wreszcie pozbyłem się problemu. Gdybym wiedział, że to takie proste i tanie, to już wcześniej poprosiłbym o pomoc.

Janusz

Firma godna polecenia!! Szybko rozwiązali problem insektów i jeszcze zabezpieczyli cały budynek przed ich powrotem! Inne firmy powinny brać z nich przykład.

Kasia, Nauczycielka

Inne nasze usługi w Miasto

Kliknij wybraną usługę z listy, aby przejść do oferty

 • Dezynfekcja pomieszczeń Miasto
 • Elektroosmoza Miasto
 • Iniekcja Miasto
 • Odgrzybianie, usuwanie grzyba i pleśni Miasto
 • Osuszanie budynków Miasto
 • Ozonowanie Miasto
 • Usuwanie zapachów Miasto
 • Zwalczanie karaczanów Miasto
 • Zwalczanie kuny domowej Miasto
 • Zwalczanie moli Miasto
 • Zwalczanie mrówek Miasto
 • Zwalczanie prusaków Miasto
 • Zwalczanie rybików Miasto

Przeczytaj nasz artykuł w National Geographic o jednym z najniebezpieczniejszych grzybów, przygotowany przez naszych ekspertów.

Od lat pomagamy rodzinom ze Szlachetnej Paczki. Zobacz jaki prezent daliśmy potrzebującej rodzinie.

Dlaczego my?

Nasze usługi świadczone są kompleksowo! Jasne cele przyczyniają się do skuteczności naszych działań!

Skuteczność

Wykonywane przez nasz usługi posiadają gwarancję skuteczności. Dzięki doświadczeniu i wiedzy naszych specjalistów każdy problem zostanie rozwiązany!

Dyskrecja

Nie poruszamy się samochodami z logiem firmy, a specjalistyczną odzież ubieramy bezpośrednio przed wykonaniem usługi. Wszystko to po to, aby zapewnić jak największy komfort Klientowi!

Oszczędność

Decydując się na nasze usługi, nie wyrzucasz pieniędzy w błoto!

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo osób przebywających w domu jest dla nas priorytetem! Stosowane przez nas preparaty nie są szkodliwe również dla zwierząt domowych.

Szybkość

Działamy bardzo sprawnie, po to, aby jak najszybciej przywrócić komfort osobie zmagającej się z problemem!

Kultura

Specjaliści z Dezynfeusza cechują się bardzo wysoką kulturą osobistą. Chętnie udzielają wszelkich informacji i dbają o dobrą atmosferę.

Opinie naszych klientów

Zobacz co sądzą o nas inni

opinia-facebook
opinia-google
opinia-google-2
opinia-oferteo

Media o nas

Pojawiamy się w różnych mediach

national-geographic-logo
tvs
gosc-niedzielny
dziennik-wschodni
radio-piekary

Oława

Szczyrk

Toszek

Piwniczna-Zdrój

Proszowice

Baborów

Biała

Byczyna

Dobrodzień

Głogówek

Gogolin

Gorzów Śląski

Kietrz

Kolonowskie

Korfantów

Leśnica

Lewin Brzeski

Niemodlin

Otmuchów

Paczków

Praszka

Prószków

Tułowice

Ujazd

Wołczyn

Zawadzkie

Inowrocław

Władysławowo

Hel

Stegna

Sztutowo

Krynica Morska

Kościerzyna

Starogard Gdański

Malbork

Tuchola

Świecie

Grudziądz

Chełmno

Ciechocinek

Włocławek

Znin

Nakło nad Notecią

Sępólno Krajeńskie

Luboń

Gniezno

Szamotuły

Kościan

Leszno

Śrem

Jarocin

Września

Trzebnica

Oleśnica

Namysłów

Bielany Wrocławskie

Dzierżoniów

Bełchatów

Pabianice

Piotrków Trybunalski

Radomsko

Sieradz

Tomaszów Mazowiecki

Wieluń

Zgierz

Busko-Zdrój

Chęciny

Jędrzejów

Końskie

Ostrowiec Świętokrzyski

Pińczów

Sandomierz

Skarżysko-Kamienna

Starachowice

Staszów

Włoszczowa

Kontakt

Zapraszamy do zadawania pytań i rezerwacji terminów wykonania usługi.

Dezynfeusz teraz w Twoim mieście - Bezpłatny, błyskawiczny dojazd!

Dezynfeusz teraz w Twoim mieście

Wykonujemy profesjonalne i skuteczne usługi z branży DDD. Nasi specjaliści świadczą usługi tylko na najwyższym poziomie i z jak największą dokładnością. Wieloletnie doświadczenie poparte jest zadowoleniem tysięcy Klientów na terenie całej Polski. Dołącz do nich i skutecznie zażegnaj swój problem!

Nasze oddziały

Dezynfeusz wciąż się rozwija. Stale na mapie Polski pojawiają się nowe oddziały firmy. Jeśli w Twoim mieście jeszcze nas nie ma - bez obaw, bez najmniejszego problemu dotrzemy do Ciebie. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie nasze usługi DDD są niezbędne.

Formularz kontaktowy

11 + 7 =